Uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Osiem osób zatrzymanych. Zabezpieczona broń i narkotyki
Data dodania: 05 czerwca 2023
Uderzenie w zorganizowaną grupę przestępczą. Osiem osób zatrzymanych. Zabezpieczona broń i narkotyki

W miniony wtorek, policjanci z Lubina, wspomagani przez funkcjonariuszy z Wrocławia, Opola i Gorzowa Wielkopolskiego, zatrzymali 8 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, trudniącej się rozprowadzaniem narkotyków. W działaniach wzięło udział 138 policjantów. Osiem osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, a część z nich dodatkowo odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. Jeden z zatrzymanych odpowie dodatkowo za kierowanie tą grupą. Wobec 7 osób sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

30 maja br. policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, wspomagani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów lubińskiej komendy oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji we Wrocławiu, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Opolu oraz Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny w Gorzowie Wielkopolskim, udali się pod wytypowane adresy na terenie Lubina, gdzie według ustaleń operacyjnych, miały przebywać osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, zajmującej się handlem narkotykami. Nad ranem policjanci siłowo weszli do lokali zajmowanych przez te osoby.

W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn i jedną kobietę. Wszyscy są mieszkańcami Lubina w wieku pomiędzy 25 a 54 rokiem życia. Z wykorzystaniem policyjnych psów służbowych, miejsca zamieszkania i pomieszczenia gospodarcze użytkowane przez podejrzanych, zostały dokładnie przeszukane. Efektem tych działań było zabezpieczenie m.in. środków odurzających i psychotropowych w postaci marihuany i metamfetaminy, telefonów komórkowych, laptopów, broni i amunicji,  wagi elektronicznej do porcjowania narkotyków, a także gotówki   w polskiej walucie.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lubinie, gdzie usłyszeli zarzuty. Będą odpowiadać  za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu narkotyków. Wobec 7 osób, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubinie, sąd wydał postanowienie o zastosowaniu tymczasowego aresztu na 3 miesiące.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na okres od 6 miesięcy do lat 8, natomiast za kierowanie taką grupą grozi nawet 10 lat odsiadki. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast posiadanie ich w znacznych ilościach zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności natomiast wprowadzanie do obrotu ich w znacznych ilościach, to kara do 12 lat odsiadki.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.