PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYJECHAŁ NA DROGĘ EKSPRESOWĄ
Data dodania: 23 lipca 2021
PIJANY KIEROWCA CIĘŻARÓWKI WYJECHAŁ NA DROGĘ EKSPRESOWĄ

Kierowca ciężarówki jechał od barierki do barierki drogą ekspresową. Zauważył go mężczyzna jadący za nim i poinformował o tej sytuacji dyżurnego, który natychmiast wysłał na miejsce patrol prewencji. Dzięki temu zgłoszeniu policjanci przerwali dalszą jazdę, jak się okazało, 36 - letniemu obywatelowi Ukrainy. Mężczyzna odmówił początkowo badaniu alkomatem, dlatego została mu w szpitalu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Po kilku godzinach funkcjonariusze przebadali podejrzanego alkomatem. Miał 1,8 promila alkoholu w swoim organizmie. Dzięki czujności i prawidłowej reakcji zgłaszającego, prawdopodobnie nie doszło do tragedii na drodze.

-Dyżurny lubińskiej komendy, chwilę przed północą, otrzymał telefoniczną informację, że kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą nie potrafi utrzymać prostego toru jazdy i jedzie od barierki do barierki. Z informacji wynikało, że nietrzeźwy kierowca porusza się z Polkowic w kierunku Lubina. Zgłaszający nie widział marki i numerów rejestracyjnych. Podał dyżurnemu nazwę firmy napisanej na naczepie - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał patrol wydziału prewencji. Policjanci namierzyli auto i przerwali niebezpieczną jazdę skrajnie nieodpowiedzialnemu mężczyźnie. Po wylegitymowaniu okazał się nim 36 – letni obywatel Ukrainy.

Funkcjonariusze od zatrzymanego wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna nie mógł utrzymać równowagi i miał bełkotliwą mowę. Początkowo odmówił poddaniu się badaniu alkomatem, dlatego też został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań laboratoryjnych. Następnie trafił do policyjnej celi.

Nad ranem policjanci przebadali 36 – latka alkomatem. Wynik po kilku godzinach był zatrważający. Mężczyzna „wydmuchał” 1,8 promila alkoholu. Teraz o losie obcokrajowca zdecyduje sąd.

Każdy uczestnik ruchu drogowego może sobie wyobrazić do jakiej tragedii mogło dojść przez brak wyobraźni, a przede wszystkim braku odpowiedzialności tego kierowcy, który mając tak ogromne stężenie alkoholu w organizmie zdecydował się na jazdę samochodem ciężarowym.

Dlatego też policjanci apelują o rozsądek na drodze, dziękując przy okazji każdej osobie, która mając podejrzenie, że na drodze pojawił się pijany kierowca i stwarzający zagrożenie dla innych użytkowników drogi, informuje o tym policjantów, którzy niezwłocznie reagują i eliminują takie osoby z ruchu.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.