Dwóch kierowców pod wpływem narkotyków zatrzymanych
Data dodania: 13 maja 2020
Dwóch kierowców pod wpływem narkotyków zatrzymanych

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi dwóm nieodpowiedzialnym kierowcom, którzy podejrzani są o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków. Obaj mężczyźni w wieku 25 i 28 lat zostali zatrzymani wczoraj przez policjantów. Stracili swoje prawa jazdy, a ich dalszym losem zajmie się teraz sąd - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Pierwszy z mężczyzn, który kierował samochodem osobowym marki BMW, został zatrzymany przez funkcjonariuszy SPPP w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie naszego powiatu. Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenie mundurowych, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przypuszczenia policjantów sprawdziły się. Test na zawartość narkotyków dało wynik pozytywny. 28 – letni mieszkaniec Lubina stracił prawo jazdy, a za swój czyn odpowie przed sądem.

Kilka godzin później w ręce funkcjonariuszy prewencji lubińskiej komendy, wpadł 25 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego.  Kierowca volkswagena został zatrzymany do kontroli drogowej na osiedlu „Przylesie”. Jego zachowanie ewidentnie wskazywało, że może być pod wpływem środków odurzających. I tu przeczucie policjantów nie zawiodło. Test na zawartość narkotyków, podobnie jak w przypadku poprzedniego kierowcy, był pozytywny.

Nieodpowiedzialni mężczyźni stracili już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.  Teraz ich los jest w rękach sądu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, bądź narkotyków, może   grozić kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.