Amator darmowego alkoholu został zatrzymany
Data dodania: 07 lutego 2020
Amator darmowego alkoholu został zatrzymany

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który po zamknięciu sklepu postanowił wejść do jednego z marketów na terenie Chobieni i zabrać stamtąd alkohol. Nie zważając na obecność pracowników będących jeszcze na zapleczu, sprawca wybił szybę w oknie wystawowym przy pomocy znalezionego dużego kamienia a następnie nie przejmując się obecnością wystraszonych pracownic i obecności kamer monitoringu, zabrał z półek sklepowych trzy butelki wysokoprocentowego alkoholu.

-Policjanci Komisariatu Policji w Rudnej w godzinach nocnych zostali skierowani przez dyżurnego lubińskiej komendy do zgłoszenia kradzieży z włamaniem do jednego z marketów na terenie Chobieni. Jak ustalili funkcjonariusze na miejscu do zamkniętego już sklepu, wszedł mężczyzna, który dostał się do jego wnętrza wybijając dużym znalezionym kamieniem jedną z szyb wystawowych, po czym nie zważając na wystraszone pracownice które jeszcze pracowały na magazynie i obecność kamer monitoringu, zabrał z półek trzy butelki alkoholu, po czym wyszedł przez wcześniej wybitą szybę i oddalił się z miejsca - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Policjanci szybko przejrzeli kamery monitoringu, na tej podstawie wytypowali sprawcę i pobiegli w kierunku w którym mężczyzna się oddalił. Po kilkuset metrach dogonili amatora darmowego alkoholu, zatrzymując go w drzwiach, kiedy wchodził do swojego mieszkania z łupem.

Sprawcą okazał się nietrzeźwy 42 – letni mieszkaniec gm. Rudna, który był mocno zaskoczony szybkością z jaką zadziałali policjanci. Skradzione mienie zostało zabezpieczone lecz nie nadaje się do ponownej sprzedaży, gdyż część alkoholu była już nadpita.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi i usłyszał już zarzuty. Za występek którego się dopuścił odpowie przed Sądem za co grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.