Policjanci podczas Powiatowych Dni Seniora informowali i ostrzegali osoby starsze przed oszustami.
Data dodania: 07 października 2019
Policjanci podczas Powiatowych Dni Seniora informowali i ostrzegali osoby starsze przed oszustami.

W Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbyły się Powiatowe Dni Seniora. Jak zwykle przy takiej okazji nie mogło zabraknąć lubińskich policjantów, którzy wykorzystują każdą okazję, by przekazać cenne informacje i uchronić seniorów przed działaniem bezdusznych oszustów. Funkcjonariusze omówili najczęstsze metody działania przestępców i rozmawiali jak przed nimi się ustrzec. W uroczystości udział wzięło blisko 400 osób.

Lubińscy policjanci mając na uwadze wciąż pojawiające się próby oszustw, gdzie ofiarami są seniorzy, starają się przy każdej okazji organizować bądź włączać się w przedsięwzięcia, w których można ostrzec osoby starsze przed bezwzględnymi przestępcami. Dlatego też nie zabrakło mundurowych podczas uroczyście obchodzonych w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie -  Powiatowych Dni Seniora.

Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej omówiła sytuację do jakiej doszło w ostatnim czasie na terenie Lubina. Mężczyzna podając się za policjanta, próbował oszukać trzy mieszkanki naszego miasta. Na szczęście panie były czujne i nie dały się oszukać. Funkcjonariuszka przypomniała o zasadzie ograniczonego zaufania, informowaniu członków rodziny o każdym podejrzanym telefonie oraz nie wpuszczaniu obcych do mieszkań.

Takie spotkania są doskonałą okazją dla policjantów do przypominania i uświadamiania, że należy być czujnym, ostrożnym i nie dawać ponosić się emocjom. O każdej próbie oszustwa należy powiadomić policję. Pod żadnym pozorem nie należy przekazywać pieniędzy osobom obcym.

W uroczystościach udział wzięło blisko 400 seniorów.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.