Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności
Data dodania: 02 października 2019
Uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności

7 października 2019 r. w Centrum Kultury Muza w Lubinie, o godzinie 13:00, Powiat Lubiński wraz z Instytutem Pamięci Narodowej organizuje uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych – Krzyży Wolności i Solidarności. Wyróżnienia otrzyma dwadzieścia osób, wśród nich pośmiertnie odznaczeni zostaną: Michał Adamowicz, Mieczysław Poźniak i Andrzej Trajkowski – ofiary Zbrodni Lubińskiej.

Krzyż Wolności i Solidarności nadawany jest przez Prezydenta RP, na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej, za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL.

Dla gości przybyłych na uroczystość organizatorzy przygotowali niespodziankę w postaci emisji filmu „Rykoszety”, opowiadającego o tragicznych wydarzeniach Zbrodni Lubińskiej, do oglądania którego zaproszą sami twórcy.

W tym samym dniu, z inicjatywy Starosty Lubińskiego Adama Myrdy, o godzinie 14:00 na Dużej Sali w Centrum Kultury „Muza” film zostanie bezpłatnie wyświetlony dla mieszkańców  Powiatu Lubińskiego.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.