Największa kolekcja bażantów w Polsce w ZOO Lubin
Data dodania: 08 listopada 2018
Największa kolekcja bażantów w Polsce w ZOO Lubin

Ptaki to grupa zwierząt najliczniej reprezentowanych w lubińskim zoo. Woliery znajdujące się w zoo w Lubinie dostosowane są do potrzeb przebywających w nich ptaków, a większość z nich idealnie zaspokaja potrzeby bytowe bażantów. Od początku istnienia ogrodu zoologicznego w Lubinie bażanty były najliczniej reprezentowaną tu grupą ptaków.

Obecnie kolekcja bażantów mieszkających w lubińskim zoo liczy 21 gatunków i jest największą kolekcją tych ptaków wśród polskich ogrodów zoologicznych. W Lubinie zobaczyć można następujące gatunki bażantów: argus malajski, bażant birmański, bażant diamentowy, bażant himalajski, bażant kasztanowaty, bażant królewski, bażant łowny, bażant miedziany, bażant złocisty (serii 5000), kiściec annamski, kiściec nepalski, kiściec ognisty, kiściec srebrzysty, kiściec syjamski, kiściec tajwański, kiściec żółtosterny, olśniak himalajski, paw zwyczajny, tragopan Temmincka, uszak biały, wieloszpon szary.

Część z nich to gatunki skrajnie zagrożone wyginięciem, np. kiściec annamski, inne są niezwykle rzadkie w hodowlach i cenne, jak np. argus malajski, a niektóre oglądać można w Polsce wyłącznie w lubińskim zoo - parę bażantów miedzianych i obecnie jedynego w kraju samca kiśćca żółtosternego.


fot. A. Łużyński - ZOO Lubin

Informacja
Aktualnie przeglądasz wersję elubin.pl dla telefonów komórkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony głownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.