Zlikwidowana fabryka metamfetaminy
Data dodania: 09 lipca 2024
Zlikwidowana fabryka metamfetaminy

Lubińscy operacyjni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego zlikwidowali fabrykę narkotyków. Amatorska linia produkcyjna została namierzona w pod lubińskiej miejscowości. Podczas policyjnego nalotu zatrzymano dwie osoby na gorącym uczynku. W sumie przejęto blisko 35 kilogramów metamfetaminy.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zlikwidowali fabrykę narkotyków. Amatorska linia produkcyjna znajdowała się na poddaszach w ciągu pomieszczeń gospodarczych i domu jednorodzinnego. Na jej trop detektywi wpadli rozpracowując szajki narkotykowe.

Podczas skoordynowanego nalotu lubińskich operacyjnych, na posesji zatrzymano dwóch mężczyzn  w trakcie produkcji środków psychotropowych. 33 i 56-latek trafili za policyjne kraty.

W trakcie przeszukań i prowadzonych oględzin ujawniono i zabezpieczono w sumie blisko 35 kilogramów metamfetaminy oraz 2 litry metamfetaminy w formie płynnej, która przygotowywana była do dalszej obróbki. Z przejętych narkotyków można by wytworzyć  sporo ponad ćwierć miliona porcji narkotyków zdolnych odurzyć dorosłego człowieka. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 4 miliony złotych.

Podejrzani mężczyźni usłyszeli zarzuty przetwarzania znacznej ilości substancji psychotropowych za co grozić im będzie kara od 3 do 20 lat więzienia. Decyzją lubińskiego sądu zatrzymani trafili na 3 miesiące do aresztu a śledztwo w tej sprawie prowadzone będzie przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie.


asp. szt. Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.