Wakacje… A może z Terytorialsami?!
Data dodania: 04 lipca 2024
Wakacje… A może z Terytorialsami?!

Rozpoczęły się wakacje, a nie masz jeszcze konkretnych planów? Może chcesz sprawdzić swoją wytrwałość lub przełamać swoje granice? Już kolejny raz 16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej (16 DBOT) startuje z projektem „Wakacje z WOT”.

Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, masz skończone 18 lat, nie masz przeciwwskazań zdrowotnych, jesteś niekarany oraz nie pełnisz innego rodzaju służby, możesz spróbować swoich sił i zostać żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej.

Już niedługo, bo w lipcu rozpoczynają się szkolenia podstawowe oraz wyrównawcze (dla osób, które pełniły wcześniej służbę wojskową), po ukończeniu których zostaje się żołnierzem.

Czym tak naprawdę jest szkolenie i czego można się po nim spodziewać?

W trakcie 16 dni szkolenia podstawowego oraz 8 dni wyrównawczego zostaną przeprowadzone zajęcia m. in. z zakresu podstaw strzeleckich, taktyki, medycyny pola walki, topografii. Nie należy zapominać również o zajęciach z wychowania fizycznego, które mają na celu wzmacnianie tężyzny fizycznej oraz z regulaminów i musztry uczących właściwego zachowania się żołnierza.

Dla tych, którzy wytrwają do końca, przygotowywany jest sprawdzian podsumowujący (pętla taktyczna), w trakcie którego zostaną sprawdzone wszystkie umiejętności zdobyte podczas szkolenia. Ostatnim krokiem koniecznym do zostanie żołnierzem Sił Zbrojnych RP jest wypowiedzenie słów roty i złożenie przysięgi wojskowej na sztandar.

Projekt „Wakacje z WOT” jest w głównej mierze skierowany do uczniów, studentów, nauczycieli oraz wykładowców, którzy przez pozostałą część roku nie mają możliwości wygospodarowania czasu wolnego od obowiązków. Jednakże wszyscy są mile widziani.

Przyjęcie żołnierzy w 16 DBOT odbędzie się 12 (szkolenie podstawowe) oraz 20 (szkolenie wyrównawcze) lipca 2024 r. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, zgłoś się do właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania Wojskowego Centrum Rekrutacji (WCR) i wypełnij wniosek. Nie jesteś jeszcze do końca pewny lub nie wiesz jak się zapisać – wejdź na stronę https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i znajdź rekrutera ze swojego województwa, który odpowie na pytania i pomoże przejść przez wszystkie formalności.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.