W dwa dni stracił prawo jazdy – podsumowanie działań akcji prędkość
Data dodania: 03 lipca 2024
W dwa dni stracił prawo jazdy – podsumowanie działań akcji prędkość

Poniedziałek minął pod ogólnopolską akcją „Prędkość”, realizowaną przez patrole ruchu drogowego. W powiecie lubińskim nie brakowało przypadków łamania znaków z ograniczeniami. Posypały się mandaty i kilka osób straciło prawko. Jeden z mężczyzn – nienauczony na własnym przykładzie – przejeżdżając przez Lubin w dwa dni stracił swoje uprawnienia.

Wczoraj na drogach całego kraju prowadzone były wzmożone działania pod nazwą „Prędkość”, gdzie policjanci Ruchu Drogowego brali „pod lupę” kierowców z „za ciężką nogą”.

Akcja również realizowana była przez lubińską drogówkę. Pomimo informacji o trwających działaniach i wskazywaniu prędkości jako głównej przyczyny najbardziej tragicznych zdarzeń na drodze, nadal są kierowcy, którzy w nosie mają ograniczenia i bezpieczeństwo.

Przykładem kompletnej ignorancji może być 25-latek z pow. żagańskiego, który w dwa dni „zostawił” w Lubinie swoje prawko. Najpierw kierowca Audi wpadł w radar lubińskiej drogówki w sobotę, kiedy przejeżdżał przez nasze miasto sunąć 89 km/h w miejscu dozwolonej 50-tki. W związku z tym, że w niedalekiej przeszłości dopuszczał się podobnych wykroczeń, policjanci nałożyli na kierowcę mandat w wysokości 1600 złotych i 9 pkt. przez tzw. „recydywę” drogową. Dwa dni później, ten sam kierowca znów gnał przez Lubin z tą samą prędkością, niemal w tym samym miejscu! Nienauczony swoim przykładem 25-latek ponownie został ukarany 1600 złotowym mandatem i 9 pkt. przez co na jego koncie uzbierała się suma ponad 24 punktów, za które stracił swoje prawko. Nie może być miejsca na drodze, dla kierowców, którzy w tak rażący sposób lekceważą przepisy i bezpieczeństwo.

W sumie w poniedziałkowych działaniach lubińska drogówka wystawiła 62 mandaty za prędkość, zatrzymała 3 prawa jazdy, z czego dwa za przekroczenia ponad 50 km/h w terenie zabudowanym oraz zatrzymała jednego kierowcę bez uprawnień a drugiego który kierował na „podwójnym gazie”.

Akcje będą cykliczne prowadzone w taki sposób, aby eliminować z ruchu tych, którzy nie zasługują na miano kierowców.


asp. szt. Krzysztof Pawlik
zastępca Oficera Prasowego
KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.