Helios zaprasza na Seans Przyjazny Sensorycznie
Data dodania: 09 czerwca 2023
Helios zaprasza na Seans Przyjazny Sensorycznie

Seanse Przyjazne Sensorycznie to inicjatywa sieci Helios i Fundacji Kultury bez Barier, mająca na celu zapewnienie wyjątkowego doświadczenia kinowego dla osób z nadwrażliwością na bodźce. Już 10 czerwca, widzowie dla których wizyta w kinie zazwyczaj stanowi wyzwanie, będą mogli obejrzeć uroczą animację „Najlepsze urodziny Królika Karola”. Pokazy odbędą się we wszystkich kinach sieci Helios.

 

Spotkanie z przyjaciółmi, łowienie ryb z tatą i jedzenie tortu marchewkowego – to wszystko planował Królik Karol w swój wielki dzień. W końcu piąte urodziny obchodzi się raz w życiu! Rodzice nie poświęcają mu jednak tyle uwagi, co kiedyś, odkąd na świat przyszła jego młodsza siostra. Gdy w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń mama i tata muszą go opuścić, postanawia uczcić święto po swojemu. Wyprawa u boku przyjaciółki Moniki i jej wesoło merdającego ogonem psa przeradza się w wielką przygodę, podczas której spotkają w lesie żaby, ślimaka i lisa o niekoniecznie dobrych zamiarach. Podczas wędrówki Karol zrozumie, kim są przyjaciele i rodzina – to będą jego najlepsze urodziny!

Seanse Przyjazne Sensorycznie są specjalnie przygotowanymi wydarzeniami kinowymi, które mają na celu zapewnienie komfortowej przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami sensorycznymi. W trakcie pokazów światła w sali kinowej są delikatnie włączone, a poziom dźwięku obniżony. Ponadto, podczas projekcji, uczestnicy mają możliwość nieskrępowanego poruszania się w sali kinowej oraz swobodę
w wyrażaniu emocji. Ważnym elementem pokazów jest również dobór filmów oraz wyjątkowe podejście pracowników kina do widzów.

Szczegóły dotyczące najbliższej odsłony cyklu Seanse Przyjazne Sensorycznie oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl/sps oraz w kasach kin w całej Polsce. Kolejne pokazy zaplanowane są na 8 lipca – „Dzieci z Bullerbyn” i 12 sierpnia – „Nowe przygody Dzieci z Bullerbyn”. Partnerem merytorycznym cyklu jest Fundacja Kultury bez Barier, a wyjątkowy kontent filmowy dostarcza Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.