KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów
Data dodania: 18 kwietnia 2024
KAS przejęła nielegalne płyny do e-papierosów
  • Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli 4 tys. płynów służących do napełniania e-papierosów (tzw. e-liquidów) bez polskich znaków akcyzy.

  • Nielegalne wyroby wykryto na stoisku handlowym w Świdnicy i Jaworze.

  • Gdyby nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, straty budżetu państwa wyniosłyby blisko 86 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu podczas kontroli prawidłowości oznakowania płynów do e-papierosów sprzedawanych na stoiskach handlowych wykryli 4 tys. nielegalnych płynów do e-papierosów.
Część płynów nie posiadała na etykietach składu oraz jakichkolwiek oznaczeń handlowych.

Zatrzymany towar został zajęty do postępowania karno-skarbowego i zostanie poddany badaniom laboratoryjnym na zawartość substancji niedozwolonych w płynach
do e-papierosów.

Sprzedaż płynów do e-papierosów tylko ze znakami akcyzy 

Przypominamy, że w obrocie handlowym nie mogą występować płyny do e-papierosów i wyroby nowatorskie bez znaków akcyzy. Przy legalnych wyrobach przeznaczonych do użycia w e-papierosach cały proces produkcji, skład i jakość - są kontrolowane przez odpowiednie służby.

Pamiętaj!

Nielegalne wyroby do e-papierosów nie spełniają norm jakościowych, a także w swoim składzie mogą zawierać toksyczne substancje. Zagrażają naszemu zdrowiu i życiu.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.