Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego
Data dodania: 18 kwietnia 2024
Spektakl „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego

Dlaczego nie tolerujemy „obcych”, a inność traktujemy jak zagrożenie? To pytanie zadają aktorzy „Teatru ze Świetną Nazwą” z Krzeczyna Małego w przedstawieniu „Dziób w dziób” autorstwa Maliny Prześlugi. Artystom udało się stworzyć wyraziste kreacje i w sposób zabawny opowiedzieć  o przyjaźni, odwadze, otwartości i tolerancji.

Opowieść toczy się wokół przygód bandy honorowych gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, podejrzewając ją o zjedzenie ich towarzysza Janusza.

-Widziałam bohaterów sztuki nie w dosłownej roli ptaków, a właśnie uwspółcześnionych blokersów, którzy językiem prosto z blokowiska, bliskim młodej widowni powiedzą o rzeczach ważnych i aktualnych – mówi Gabriela Donczew, reżyserka sztuki i jednocześnie instruktorka przygotowująca aktorów z Krzeczyna Małego.

Mocną stroną przedstawienia jest jego aktorstwo. Szanse na zaprezentowanie swoich możliwości dają same postaci. Tak bardzo bogate psychologicznie, zróżnicowane i mające jednocześnie wiele cech wspólnych. Mimo, iż sztuka napisana została dla dzieci, to jej  przekaz jest niezwykle uniwersalny.

Spektakl został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez dorosłą publiczność jak i najmłodszych, która licznie zgromadziła się w świetlicy w Oborze. Ten spektakl  jednocześnie zakończył trwający od marca Gminny Przegląd Teatralny zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Lubin.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.