Za nami II edycja Integracyjnej Olimpiady Sportowej zorganizowanej przez wolontariuszy KGHM
Data dodania: 16 kwietnia 2024
Za nami II edycja Integracyjnej Olimpiady Sportowej zorganizowanej przez wolontariuszy KGHM

Wolontariusze KGHM z oddziału Zakłady Wzbogacania Rud wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Lubinie zorganizowali II Integracyjną Olimpiadę Sportową dla blisko 230 uczniów i przedszkolaków. To już kolejna edycja wydarzenia, które rozgrywane jest w Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie.

Młodzi uczestnicy Olimpiady rywalizowali w 10 konkurencjach, w tym w strzałach na bramkę, rzutach do kosza, kręglach, rzucie oszczepem czy slalomem z piłką. Zawody rozgrywane są z przesłaniem „Wszyscy jesteście Zwycięzcami” – chodzi o aktywne spędzenie czasu, a nie o rywalizację. W tym roku wydarzenie jest połączone z jubileuszem 40-lecia Ośrodka w Lubinie.

Wolontariusze z Zakładów Wzbogacania Rud i centrali KGHM, w sumie ok. 30 osób oraz przedstawiciele Ośrodka zajęli się organizacją wydarzenia od przygotowania znicza olimpijskiego po przygotowanie i przeprowadzenie wszystkich konkurencji. Zajęli się również dekoracją uczestników. Przy wydarzeniu wolontariuszom KGHM pomagał Ambasador miedziowej spółki, słynny polski skialpinista Andrzej Bargiel.

Zakłady Wzbogacania Rud są ogniwem łączącym cały proces technologiczny w KGHM. Ich zadaniem jest wzbogacenie rud miedzi wydobywanych w oddziałach górniczych. Proces mechanicznej przeróbki umożliwia efektywne przetworzenie wydobywanej rudy przed jego dalszą obróbką w hucie. Stosowana w Zakładach Wzbogacania Rud w Polsce technologia pozwala na wyjątkowo skuteczny odzysk miedzi oraz srebra i innych pierwiastków z wydobywanego urobku.

Oddział składa się z trzech zakładów przeróbczych: „Lubin”, „Polkowice” i „Rudna”, zlokalizowanych przy szybach wydobywczych kopalń.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.