Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard
Data dodania: 07 czerwca 2023
Funkcjonariusze z dolnośląskiej KAS i Policji zwalczają nielegalny hazard
  • Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), głogowskiej policji i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Głogowie przeprowadzili działania zwalczające nielegalny hazard.
  • Wspólna akcja doprowadziła do zabezpieczenia nielegalnych automatów do gier hazardowych, narkotyków i amunicji.
  • W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 8 osób.

Wspólna akcja KAS i Policji

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przeprowadzenie akcji, w wyniku której funkcjonariusze zatrzymali 8 osób. Podczas działań funkcjonariusze przeszukali salony gier, prywatne mieszkania oraz samochody. Zabezpieczyli dokumentację, nośniki danych i telefony komórkowe. Podczas przeszukania jednego z mieszkań policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków, w tym amfetaminy, a także amunicję do broni palnej.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z dolnośląskiej KAS zabezpieczyli 13 automatów do gier hazardowych oraz gotówkę.

Zarzuty dla sprawców

Część zatrzymanych usłyszało zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się organizacją nielegalnych gier hazardowych a jedna z tych osób - kierowania tą grupą.  W stosunku do czterech podejrzanych prokuratura skierowała wniosek o tymczasowe aresztowanie.
Sąd wydał postanowienia o tymczasowym aresztowaniu jednej osoby. Wobec pozostałych zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.