Policjanci zatrzymali recydywistę, który włamywał się do pawilonów handlowych
Data dodania: 01 czerwca 2023
Policjanci zatrzymali recydywistę, który włamywał się do pawilonów handlowych

Nawet do 15 lat pozbawienia wolności grozi 39-letniemu mieszkańcowi Polkowic, który włamywał się do pawilonów handlowych na terenie Lubina. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca przestępstw tych dokonywał pod osłoną nocy, w kominiarce. Kryminalni lubińskiej komendy ustalili i zatrzymali tego mężczyznę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że polkowiczanin przewijał się już w policyjnej kartotece, a swoich czynów dopuścił się w warunkach recydywy. Teraz jego los leży w rękach sądu.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy włamań do pawilonów handlowych na placu targowym w Lubinie. Na podstawie zebranych informacji oraz własnych ustaleń kryminalni wytypowali podejrzanego. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Polkowic. Jak ustalili stróże prawa, sprawca do swojego przestępczego czynu wybierał porę nocną, a dodatkowo, aby nie zostać rozpoznanym, ubierał na twarz kominiarkę. Mężczyzna najpierw pokonywał zabezpieczenia, a następnie kradł przede wszystkim pieniądze. Z jednego z pawilonów ukradł  również bieliznę. Łączne straty jakie spowodował to ponad 7 tysięcy złotych. Głównie były to uszkodzenia drzwi wejściowych lub okien.

Dodatkowo, podczas zatrzymania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli u 39-latka metamfetaminę.

Po zebraniu materiału dowodowego, podejrzany usłyszał 9 zarzutów. Będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem oraz posiadanie, wbrew przepisom ustawy, substancję psychotropową. Z uwagi na to, że swoich czynów dokonał  w warunkach recydywy, może mu teraz grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.