Remonty powiatówek w Niemstowie, Czerńcu i Raszówce
Data dodania: 18 września 2022
Remonty powiatówek w Niemstowie, Czerńcu i Raszówce

Powiat Lubiński podpisał  umowy z trzema wykonawcami na przebudowę trzech dróg w miejscowościach: Niemstów, Czerniec i Raszówka. Wykonawcy mają 14 miesięcy na realizację tych inwestycji.

 – Zasadą powiatu jest to, że staramy się składać wnioski tam, gdzie jesteśmy w stanie załatwić finansowanie wkładu własnego przez nasze gminy – powiedział  portalowi miedziowe.pl Paweł Kleszcz, starosta lubiński. – To się dzieje zarówno w gminie Rudna jak i w gminie wiejskiej Lubin. Składamy te wnioski zarówno do programu Inwestycji Drogowych jak do Polskiego Ładu i to się udaje. Teraz zaczynamy kolejne remonty.

Koszt inwestycji w Niemstowie wyniesie około 2 mln złotych. Droga w Czerńcu wyremontowana zostanie za ponad 900 tys. złotych, a w Raszówce remont kosztować będzie około 3,9 mln złotych.

Powiat Lubiński pozyskał dofinansowanie na przebudowę wspomnianych dróg z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 5,2 mln zł.

– Od wielu lat dopłacamy  do remontów dróg powiatowych na terenie naszej gminy, bo w innym wypadku czekalibyśmy latami na te inwestycje. To rokrocznie po kilka milionów złotych. Nie jest to nasze zadanie, ale to główne drogi w naszej gminie i chcemy żeby mieszkańcom żyło się lepiej, stąd nasze zaangażowanie – mówi Tadeusz Kielan wójt gminy Lubin.

Do tych trzech inwestycji gmina Lubin dokłada z własnego budżetu 1,5 miliona złotych. Warto przypomnieć, że tylko w tym roku oprócz tego dofinansowania, gmina Lubin znacząco partycypowała w remoncie dróg powiatowych w Miłoradzicach i na innym odcinku  drogi w Raszówce.

źródło: Gmina Lubin

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.