Pijany traktorzysta i bez uprawnień zatrzymany
Data dodania: 23 lipca 2021
Pijany traktorzysta i bez uprawnień zatrzymany

Patrol lubińskiej drogówki zatrzymał 35-letniego traktorzystę. Mężczyzna kierował ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami, mając w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dalszą jazdę uniemożliwili mu funkcjonariusze. W trakcie kontroli drogowej okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.

 

-Do zdarzenia doszło w miejscowości na terenie powiatu lubińskiego. Policjanci wydziału ruchu drogowego lubińskiej komendy patrolowali gminę Ścinawa. W pewnym momencie zauważyli kierującego ciągnikiem rolniczym z dwoma przyczepami. Styl jazdy mężczyzny wskazywał, że może być nietrzeźwy, dlatego też funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło ich przypuszczenia. 35-letni mieszkaniec gminy Ścinawa, miał w organizmie ponad 1,3 promila alkoholu. Dodatkowo, w trakcie dalszych czynności na miejscu kontroli, okazało się, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem.

Jak się okazało, 35 – latek świętował udane zbiory. Teraz poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat więzienia.

Policjanci apelują. Piłeś? Nie jedź!!! Zbyt wiele tragicznych w skutkach zdarzeń powodują pijani i nieodpowiedzialni kierowcy.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.