Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem
Data dodania: 21 lipca 2021
Lubińscy policjanci uratowali mężczyznę przed desperackim krokiem

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymali informację o desperacie, który w jednej z miejscowości na terenie gminy Lubin chciał popełnić samobójstwo. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, zauważyli mężczyznę, który siedział przy torach kolejowych i trzymał w ręce ostre narzędzie, którym sam się okaleczał. Był nietrzeźwy i zdesperowany. Mieszkaniec gminy Lubin po wytrzeźwieniu został przekazany pod opiekę specjalistów. To już kolejne uratowane ludzkie życie przez lubińskich policjantów.

-Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie odebrał telefoniczne zgłoszenie, w którym zaniepokojona kobieta poinformował go o mężczyźnie chcącym odebrać sobie życie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna jest zdesperowany. Dyżurny od razu podjął działania i na miejsce wysłał patrol prewencji wraz z kontrolnym. Policjanci próbowali namierzyć desperata. Po kilku minutach funkcjonariusze zauważyli mężczyznę w pobliżu torów kolejowych. Trzymał ostre narzędzie i przecinał lewą rękę. Na widok mundurowych zaczął uciekać w kierunku terenów leśnych. Policjanci jednak w kilka sekund dobiegli do niego, odebrali desperatowi ostry przedmiot. Z uwagi na rany cięte, jakie mężczyzna miał na rękach i krwawienie, funkcjonariusze udzielili mu pomocy przedmedycznej, a następnie doprowadzili do radiowozu. Kontakt z nim był bardzo utrudniony z uwagi na upojenie alkoholem i bełkotliwą mowę. Mieszkaniec powiatu lubińskiego powiedział policjantom, że ma dość życia - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Po udzieleniu mu pomocy lekarskiej został przewieziony do komendy. Po wytrzeźwieniu trafił w ręce specjalistów.

Sytuacje, w których liczy się każda minuta są częste w pracy policjanta, ale chwile w których ratuje się życie, należą do wyjątkowych i jednocześnie najbardziej satysfakcjonujących.

 

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.