Pijany i z zakazem wsiadł za kierownicę
Data dodania: 22 maja 2020
Pijany i z zakazem wsiadł za kierownicę

Tylko w ciągu jednej godziny policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch kierowców, którzy swoich zachowaniem złamali prawo. Jeden z nich wpadł w ręce ścinawskich funkcjonariuszy. 25 – latek nie dość, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, to jeszcze wsiadł za kierownicę swojego pojazdu mając w organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez lubińskich policjantów. Zdecydował się na podróż samochodem mając sądowy zakaz. Był trzeźwy.

-Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie patrolując gminę, w jednej z wiosek, około godziny 23.00, zauważyli kierującego samochodem osobowym marki Renault. Nerwowe zachowanie kierowcy na widok radiowozu wzbudziło podejrzenie patrolu, że mężczyzna może mieć coś na sumieniu. Nie pomylili się. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 25 – letni mieszkaniec powiatu wołowskiego nie powinien wsiadać za kierownicę pojazdu, bowiem posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, wydany przez lubiński sąd. Dodatkowo, kiedy funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości tego kierowcy, okazało się, że ma ponad 0,7 promila alkoholu w swoim organizmie - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Tej samej nocy, chwilę po północy, zatrzymany został do kontroli drogowej 34 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. W trakcie sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że kierowca ten posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Obaj mężczyźni za przestępstwo niestosowania się do zakazów sądowych muszą się liczyć z karą pozbawienia wolności nawet do lat 5. 25 – latek dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, które obowiązują wszystkich użytkowników dróg.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.