Wybieramy materace do łóżka: czy 140×200 to najlepszy wybór?
Data dodania: 22 maja 2020
Wybieramy materace do łóżka: czy 140×200 to najlepszy wybór?

Rzeczy, które mają wpływ na wybór materaca to przede wszystkim jego rodzaj (zależny od tego, z jakiego materiału i w jakiej technologii został wykonany) oraz rozmiar. Drugi z tych czynników może na pierwszy rzut oka wydawać się sprawą drugorzędną, jednak ma on ogromny wpływ zarówno na komfort i jakość snu, jak i to, do jakich osób będzie skierowany dany model. Ten o wymiarach 140×200 cm ma niestandardowe wymiary – do jakich łóżek będzie zatem pasował? Poznaj, co warto wiedzieć o rozmiarach materacy.

Na jakiej wielkości materac zdecydować się najlepiej?

Oprócz materacy o standardowych rozmiarach (za takie przyjmuje się te o szerokości do 100 cm) coraz większą popularnością cieszą się te o zwiększonej szerokości lub długości. Zazwyczaj są one kierowane do łóżek, na których docelowo wypoczywać mają dwie osoby, jednak w ostatnim czasie to bardziej komfortowe rozwiązanie jest również wybierane przez singli. Przede wszystkim dlatego, że tego typu materace zapewniają doskonałe podparcie dla kręgosłupa i pozwalają na regenerację nadwyrężonych mięśni.

W przypadku materacy piankowych warto zdecydować się na model o odpowiedniej twardości, którą można regulować poprzez odpowiedni dobór warstw pianki. Marka Hilding oferuje konstrukcje skierowane zarówno dla użytkowników prywatnych, jak i tych wymagających rehabilitacji – materace do łóżka 140×200 idealnie pasują do konstrukcji specjalistycznych, a dodatkowo są wzmocnione grubszym obszyciem.

Materac dla par – jaki rozmiar będzie najbardziej funkcjonalny?

Innym czynnikiem, jaki warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu materaca jest rozmiar ramy łóżka, a co za tym idzie dostępna przestrzeń. W przypadku mieszkań w bloku dysponuje się zazwyczaj ograniczoną przestrzenią mieszkaniową dlatego warto zdecydować na materac z możliwością rolowania, co znacznie ułatwi transport czy przechowywanie. Z kolei jeśli chodzi o rozmiar, to sprawdzonymi modelami są te o szerokości do 90 cm i długości 200 cm, jednak przed ostatecznym wyborem warto jeszcze zmierzyć ramę łóżka.

Jeśli jednak dana osoba szuka wyjątkowo wysokiego komfortu połączonego z zastosowaniem nowoczesnych technologii, to warto zdecydować się na któryś z czterech materacy linii Curem. Trzy rodzaje pianki połączone w różnych konfiguracjach pozwalają na zachowanie właściwej pozycji kręgosłupa przez cały czas trwania snu, a do tego dostępne są również niestandardowe rozmiary. Materace do łóżka 180×200 to propozycja dla wyjątkowo szerokich stelaży, jednak znaleźć też można mniejsze, jak choćby materace do łóżka 160×200.

Dobór materaca ze względu na wzrost użytkownika – na co zwrócić szczególną uwagę?

Wyjątkowo wysokie osoby powinny zdecydować się na materac o niestandardowych rozmiarach, których długość jest większa od wspomnianych już 200 cm. Przeróżni producenci oferują wiele modeli, których główną część stanowi pianka termoelastyczna, lateks lub nowoczesne sprężyny. Wśród materacy marki Sleepmed znaleźć można również konstrukcje hybrydowe, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, a ich wymiary to 90×210 lub nawet 160×210.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.