Lubin. Jeden kierowca, wiele przewinień
Data dodania: 22 maja 2020
Lubin. Jeden kierowca, wiele przewinień

Wiele na swoim koncie miał 26 – letni mieszkaniec Lubina, który został zatrzymany przez policjantów wydziału prewencji. W trakcie kontroli drogowej okazało się, że 26-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, funkcjonariusze podczas przeszukania, ujawnili przy mężczyźnie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Ponadto, samochód, którym poruszał się mężczyzna, nie miał ważnego przeglądu technicznego, jak również obowiązkowej polisy OC. To jednak nie koniec kłopotów 26 – latka. Policjanci zbadali, czy kierujący był pod wpływem narkotyków. Wynik testu okazał się pozytywny - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci wydziału prewencji lubińskiej komendy pełnili służbę w rejonie ulicy Zielonogórskiej. Około godziny 17.00 zauważyli pojazd marki BMW,  za kierownicą którego siedział dobrze im znany mężczyzna.  Znany dlatego, że już kilkukrotnie był zatrzymywany w związku z kierowaniem pojazdem pomimo cofniętych przez sąd uprawnień do prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 26 – latek nic sobie jednak z zakazu nie robił.

Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy mężczyźnie woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie suszu wykazało, że to marihuana. W związku z tym został zatrzymany i przewieziony do lubińskiej komendy. Tam został poddany badaniu narkotesterem. Wynik był pozytywny. Mężczyzna przyznał się, że zażywał w tym dniu ten środek psychotropowy.

To jednak nie był koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy. Podczas sprawdzania dokumentów pojazdu okazało się, że auto, którym poruszał się mężczyzna, nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

26 - latek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem, pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast w kwestiach wykroczeń związanych z jazdą autem bez ważnych badań technicznych i brakiem obowiązkowego ubezpieczenia OC, zostanie przeprowadzone odrębne postępowanie.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.