Policjanci przechwycili ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy
Data dodania: 21 maja 2020
Policjanci przechwycili ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy

Policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mieszkańca powiatu lubińskiego. Funkcjonariusze na posesji mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy ustalili, ze gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty około 301 tys. złotych. Podejrzany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą lubińskiej komendy, realizując swoje zadania monitorują i rozpracowują nielegalny rynek handlu m.in. wyrobami tytoniowymi. W wyniku pracy operacyjnej, śledczy wpadli na trop mieszkańca powiatu lubińskiego. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że podejrzany może handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy.

W trakcie przeszukania posesji podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 330 tysięcy sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Zajmujący się sprawą policjanci wyliczyli, że gdyby zabezpieczone papierosy trafiły na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę około 301 tysięcy złotych, a także kwotę ponad 74 tysiące złotych tytułem podatku VAT.

Mężczyzna został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzuty z art. 65 KKS. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wielomilionowa kara grzywny. Prokurator już zastosował wobec zatrzymanego poręczenie majątkowe na poczet przyszłej kary.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.