Lubin. Znęcał się nad 81- letnią matką
Data dodania: 20 maja 2020
Lubin. Znęcał się nad 81- letnią matką

53 - letni mężczyzna podejrzany o stosowanie fizycznej i psychicznej przemocy w stosunku do swojej 81 – letniej matki usłyszał już zarzuty. Podczas interwencji podejrzany był bardzo agresywny zarówno do swojej mamy jak i policjantów. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna posiadał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 53 – latek trafił do policyjnej celi. W stosunku do agresora został zastosowany przez sąd środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który pomimo zakazu zbliżania się do swojej 81 – letniej matki, wtargnął do domu i awanturuje się. Niezwłocznie na miejsce został wysłany patrol wydziału prewencji.

Funkcjonariusze zastali zgłaszającą kobietę, która w trakcie rozmowy poinformowała policjantów, że jej syn stosuje wobec niej przemoc. Wyrodny syn popychał swoją matkę, ośmieszał, krytykował, szarpał, wyzywał słowami wulgarnymi, ograniczał kontakty, groził,  a nawet nawoływał ją do opuszczenia mieszkania.

Podejrzany w obecności policjantów był bardzo agresywny w stosunku 81 - letniej kobiety,  jak i do samych funkcjonariuszy.

Podczas interwencji 53 - latek stawiał opór i nie wykonywał poleceń policjantów. Był nietrzeźwy. Został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kobieta postanowiła przerwać dramat toczący się w jej mieszkaniu i złożyła zawiadomienie.

Agresor usłyszał już zarzuty. Na wniosek policji  i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.