Włamał się do 3 samochodów w ciągu jednej nocy
Data dodania: 20 maja 2020
Włamał się do 3 samochodów w ciągu jednej nocy

Nawet 10 lat w więzieniu może spędzić 33-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, który w ciągu jednej nocy włamał się do trzech samochodów zaparkowanych na terenie jednej z firm w gminie Lubin. Dokonał kradzieży sprzętu znajdującego się w samochodach, paliwo oraz sprzęt monitorujący. Sprawca został przez funkcjonariuszy już następnego dnia zatrzymany. Policjanci podczas przeszukania 33 – latka ujawnili przy nim narkotyki. Podejrzany był już karany za kradzieże z włamaniem. Usłyszał zarzuty. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

-Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie kradzieży z włamaniem do jednej z firm na terenie gminy Lubin. Sprawca pod osłoną nocy, dostał się do 3 zaparkowanych pojazdów na posesji firmy, skąd dokonał kradzieży spawarki, katalizatora oraz paliwa. Mężczyzna po splądrowaniu samochodów, zabrał sprzęt monitorujący - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Funkcjonariusze szybko ustalili kto stoi za tym włamaniem. Okazał się nim 33 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Mężczyzna został zatrzymany w swoim samochodzie na terenie gminy Ścinawa. Podczas przeszukania kryminalni ujawnili przy podejrzanym kamerę, a także narkotyki, które po przebadaniu wykazały cechy marihuany.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu go na okres 3 miesięcy. 33 - latek był już karany za podobne przestępstwa. Dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Przypominamy, że za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.