Lubin. Pobili mężczyznę. Zabrali mu telefon i pieniądze.
Data dodania: 19 maja 2020
Lubin. Pobili mężczyznę. Zabrali mu telefon i pieniądze.

Lubińscy policjanci zatrzymali troje podejrzanych o pobicie mężczyzny. Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy i pieniądze w kwocie 100 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie kobietę w wieku 38 lat i dwóch mężczyzn w wieku 35 i 43 lat. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec kobiety i młodszego z mężczyzn tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Wobec 44 – latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

-Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Funkcjonariusze lubińskiej komendy otrzymali zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na jednej z ulic w Lubinie.  Na miejsce niezwłocznie udał się patrol wydziału prewencji. Policjanci zastali pokrzywdzonego, którym okazał się 34 – letni mieszkaniec Wrocławia. Mundurowi do czasu przyjazdu karetki pogotowia udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Funkcjonariusze szybko zatrzymali jednego ze sprawców pobicia, 43 – letniego mieszkańca Lubina. Jak się okazało obaj mężczyźni chwilę wcześniej spożywali alkohol w mieszkaniu podejrzanego 43 – latka.

Wyjaśniając okoliczności tej sprawy, wyszło na jaw, że w pobiciu udział brali przede wszystkim mężczyzna w wieku 35 lat i jego koleżanka w wieku 38 lat. Śledczy ustalili miejsce pobytu pary, gdzie dokonali ich zatrzymania. Cała trójka trafiła do policyjnej celi.

Sprawcy nie dość, że pobili pokrzywdzonego, to jeszcze zabrali mu telefon komórkowy o wartości 600 złotych oraz pieniądze w kwocie 100 złotych.

Decyzją sądu  kobieta i młodszy z zatrzymanych najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie. Natomiast wobec 43 – latka, który jak wynika z okoliczności sprawy, miał najmniejszy udział w pobiciu, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Za kradzież rozbójniczą może grozić podejrzanym do 12 lat więzienia.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.