Wjechał do rowu. Był kompletnie pijany, a dodatkowo nie miał prawa jazdy.
Data dodania: 19 maja 2020
Wjechał do rowu. Był kompletnie pijany, a dodatkowo nie miał prawa jazdy.

Policjanci Komisariatu Policji Rudnej, na jednej z ulic zauważyli w przydrożnym rowie samochód marki Nissan. Przy pojeździe tym stał jego właściciel, który oświadczył, ze kiedy jechał autem, stracił nad nim panowanie, w wyniku czego wjechał do rowu. Funkcjonariusze czując od mężczyzny woń alkoholu, postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo, okazało się, że 51 – latek nie powinien kierować samochodem, gdyż nie posiada do tego uprawnień. Policjantom swoje zachowanie tłumaczył imprezą urodzinową i pilną potrzebą udania się do sklepu - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Rudnej w trakcie patrolu, na jednej z ulic zauważyli samochód w przydrożnym rowie. Przy nim stał jego właściciel. Mężczyzna powiedział policjantom, że kierując tym autem, stracił nad nim panowanie, a następnie wpadł do przydrożnego rowu.

Policjanci rozmawiając z kierującym, którym okazał się 51 – letni mieszkaniec gminy Rudna, wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie na jego zawartość wykazało ponad 2 promile. Ponadto, mundurowi sprawdzili 51 – latka w policyjnych systemach. Okazało się, że mężczyzna nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę tego samochodu, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Na pytanie funkcjonariuszy dlaczego bez prawa jazdy i do tego w takim stanie zdecydował się wybrać w podróż, mężczyzna odpowiedział, że dzień wcześniej miał urodziny. Dodatkowo rano wypił jedno piwo. Około godziny 13.00 musiał udać się na zakupy do sklepu…

Nic nie tłumaczy tak nieodpowiedzialnego zachowania. Mężczyzna będzie teraz musiał odpowiedzieć za swój czyn przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz bardzo wysoka kara finansowa.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.