8 zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym
Data dodania: 18 maja 2020
8 zatrzymanych praw jazdy, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym

Dla niektórych kierowców znaki drogowe i ograniczenia prędkości nie mają żadnego znaczenia. Są głusi na apele policjantów i innych instytucji zajmujących się bezpieczeństwem na drodze. Funkcjonariusze ruchu drogowego, tylko w ciągu kilku minionych dni zatrzymali prawa jazdy 8 osobom, za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci z lubińskiej drogówki zatrzymali aż ośmiu kierowcom prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybciej poruszała się 44- latka z powiatu górowskiego. Kobieta rozpędziła swoje BMW do 126 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h w obszarze zabudowanym. Patrol ruchu drogowego zatrzymał 44 - latkę na ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie.

Wszyscy kierujący poza utratą prawa jazdy na 3 miesiącedostali wysokie mandaty.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jeżeli kierujący Ci w tym czasie wsiądą za kierownicę, okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Jeżeli jednak osoby te w dalszym ciągu będą prowadzić samochód,  to kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami

Niestety, mimo próśb, apeli i kampanii społecznych, nadmierna prędkość pozostaje zmorą polskich dróg. Dlatego też policjanci nieustannie patrolując drogi powiatu lubińskiego, zwracają szczególną uwagę na osoby rażąco łamiące przepisy ruchu drogowego.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.