Właścicielka lokalu nie zważając na ogłoszony stan epidemii otworzyła bar
Data dodania: 25 marca 2020
Właścicielka lokalu nie zważając na ogłoszony stan epidemii otworzyła bar

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 71 – letnia mieszkanka Lubina, która pomimo restrykcji, ograniczeń i ogłoszonego stanu epidemiologicznego, na jednym z osiedli w Lubinie otworzyła swój bar, w którym klienci spożywali alkohol. Teraz właścicielka za swoje zachowanie odpowie karnie za co grozić jej może do 3 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Lubińska policji otrzymała zgłoszenie od jednego z zaniepokojonych mieszkańców o tym, że na jednym z osiedli w Lubinie, otworzony jest bar, wewnątrz którego siedzą klienci i raczą się alkoholem.

Skierowani na miejsce policjanci zastali 71- letnią właścicielkę barku, oraz sześciu klientów, którzy w środku zachowywali się, jakby nie było żadnej epidemii. Lokal został zamknięty, o zdarzeniu powiadomiono prokuraturę. Trwają w tej sprawie czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej tragikomicznej sytuacji.

Kobiecie za otworzenie lokalu i udostępnienie go klientom grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast sześciu mężczyzn odpowie za popełnione wykroczenie nie stosowania się do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. (Dz.U. 2020, poz. 433, 441) za co grozi im kara grzywny do 5000 zł.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku, oraz poszanowanie i przestrzeganie obowiązujących przepisów wydanych przez Ministra Zdrowia w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Właściciele lokali za ich otworzenie mogą zostać pociągnięci karnie do odpowiedzialności z art 160KK lub 165 KK za co grozi kolejno kara do 3 lat i do 8 lat pozbawienia wolności.

Osoby poddane kwarantannie za jej nieprzestrzeganie zostaną ukarani grzywną do 30 tys. zł. a osoby u których stwierdzono obecność wirusa, za oddalanie się od miejsca odizolowania mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności z art. 161KK za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że nowe obostrzenia mają na celu zadbanie o nasze zdrowie i ratowanie życia ludzkiego nie dopuszczając do rozprzestrzeniania się wirusa w naszym kraju. Im bardziej weźmiemy je na poważnie, tym większe prawdopodobieństwo, że zagrożenie minie. #zostanwdomu

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.