Agresywny 35 – letni mężczyzna wylądował w celi
Data dodania: 20 marca 2020
Agresywny 35 – letni mężczyzna wylądował w celi

83 – letnia mieszkanka Lubina zgłosiła interwencję domową po tym jak jej nietrzeźwy wnuk powybijał szyby w drzwiach wewnątrz mieszkania. Interweniujący policjanci lubińskiej komendy w trakcie czynności służbowych zostali ponadto przez agresora znieważeni oraz dopuścił się on naruszenia ich nietykalności cielesnej. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

-Lubińscy policjanci Wydziału Prewencji zostali skierowani do jednego z mieszkań po tym jak wystraszona 83 – letnia mieszkanka zgłosiła, że jej nietrzeźwy wnuk jest agresywny w stosunku do niej i w nerwach powybijał szyby w drzwiach wewnątrz mieszkania- informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Funkcjonariusze na miejscu interwencji zastali adresata, którym okazał się 35 – letni wnuk zgłaszającej. Mężczyzna miał zakrwawioną dłoń, którą skaleczył sobie w trakcie dewastacji mienia znajdującego się w mieszkaniu. Podczas próby rozmowy z nim, mężczyzna uderzył jednego z policjantów w okolice klatki piersiowej a ponadto używał wobec nich słów wulgarnych. Napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem stosowania przez niego przemocy wobec swojej babci, rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”. Agresywny wnuczek za przestępstwo którego się dopuścił wobec policjantów odpowie karnie przed Sądem za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, ze policjanci podejmujący czynności służbowe mają swoje prawa, które przysługują funkcjonariuszom publicznym. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej stworzony został spot: „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!” do którego link znajduje się poniżej.

http://policja.pl/pol/aktualnosci/181972,Sluzymy-dla-Ciebie-mamy-swoje-prawa.html

żródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.