Kolejny pirat drogowy zatrzymany
Data dodania: 19 marca 2020
Kolejny pirat drogowy zatrzymany

Na krajowej drodze K-36 rejonu lubińskiego, patrol Wydziału Ruchu Drogowego przy wykorzystaniu radiowozu nieoznakowanego namierzył kierowcę pojazdu m-ki Chrysler, który poruszał się ze znaczną prędkością wjeżdżając w teren zabudowany. 63 - letni mężczyzna zamieszkujący w Niemczech stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany wysokim mandatem - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Policjanci lubińskiej drogówki codziennie dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego starają się ostudzić zapędy kierowców, którzy łamią przepisy nie stosując się do ograniczeń prędkości.

Takim przykładem jest los 63 – letniego mężczyzny zamieszkującego na terenie Niemiec, który na drodze K-36 podróżował samochodem osobowym marki Chrysler i poruszał się ze znaczną prędkością wjeżdżając w teren zabudowany. Kierowca został zauważony przez lubińską drogówkę a jego prędkość zmierzona za pomocą wideorejestratora zamontowanego na radiowozie nieoznakowanym wykazała 111 km/h przy dopuszczalnej 50 - tce  w terenie zabudowanym.

Jak się okazało mężczyzna ten miał niemieckie prawo jazdy, które za popełnione wykroczenie zostało mu zatrzymane na okres 3 miesięcy oraz dodatkowo został ukarany mandatem w kwocie 500 zł i 10 pkt karnych.

Mając na uwadze powyższe oraz poprawiającą się aurę pogodową apelujemy do kierowców o zachowanie wstrzemięźliwości w rozpędzaniu swoich pojazdów i zwracanie uwagi na znaki drogowe, które dotyczą nas wszystkich. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie i unikajmy zagrożeń mogących doprowadzić do wypadków czy kolizji.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.