#Lubin. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał piwnice
Data dodania: 18 marca 2020
#Lubin. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który okradał piwnice

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego lubińskiej policji w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w okresie od grudnia 2019 r. do marca br. dokonywał włamań do piwnic na terenie Lubina. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 36 zarzutów. Teraz włamywacz za swoje czyny odpowie przed Sądem - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Policjanci Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie dokonali zatrzymania 27 - letniego mieszkańca Lubina, który w okresie od grudnia 2019r. do marca tego roku, dokonał co najmniej 36 włamań do piwnic na terenie Lubina.

Łupem włamywacza padały różne przedmioty. Najczęściej narzędzia i sprzęt elektroniczny, choć zdarzało się że zabierał z piwnic również sprzęt komputerowy, odzież, artykuły chemiczne i rowery.

Sprawca usłyszał już zarzuty z czego aż trzydzieści z nich dotyczyło włamań. Wartość strat jaką spowodował swoim przestępczym procederem opiewa na kwotę ponad 40 000 zł na szkodę mieszkańców Lubina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Policjanci wyjaśniają teraz szczegółowo, czy nie był on sprawcą innych włamań oraz gdzie upłynniał swoje skradzione rzeczy. W tej sprawie zatrzymany odmówił składania wyjaśnień.

Za przestępstwa których się dopuścił grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

    

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.