Brak kasku ochronnego i niezachowanie zdrowego rozsądku - prawdopodobną przyczyną tragicznego w skutkach wypadku.
Data dodania: 18 marca 2020
Brak kasku ochronnego i niezachowanie zdrowego rozsądku - prawdopodobną przyczyną tragicznego w skutkach wypadku.

Do tragicznego wypadku doszło w jednej z miejscowości na terenie naszego powiatu. 51-letni mężczyzna postanowił przejechać się motorowerem, nie zakładając obowiązkowego kasku ochronnego. Z nieustalonych dotąd przyczyn, kierowca stracił panowanie nad pojazdem na drodze szutrowej po której się poruszał i nieszczęśliwie upadając uderzył głową w betonowe ogrodzenie w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

-W sobotni wieczór oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie Tymowej miał miejsce wypadek z udziałem motorowerzysty. Przedmiotowe zdarzenie miało finał tragiczny w skutkach. Jak ustalono na drodze polnej 51-letni mężczyzna kierując motorowerem m-ki Romet, stracił panowanie nad jednośladem, prawdopodobnie najeżdżając na kamień w wyniku czego uderzył w betonowy płot. Zdarzenie może nie skończyłoby się tak tragicznie gdyby kierowca korzystał  z obowiązkowego wyposażenia jakim w tym wypadku był kask ochronny - informuje asp. Krzysztof Pawlik z lubińskiej policji.

Policjanci z grupy dochodzeniowo – śledczej przy udziale prokuratora zabezpieczyli jednoślad oraz ciało mężczyzny celem przeprowadzenia dalszych czynności procesowych.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubinie wyjaśniając wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę, korzystanie z urządzeń ochronnych w tym kasku oraz umiarze w prędkości dostosowując ją do warunków panujących na drodze.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.