Ukradł pożywienie ze sklepu. Następnie uderzył pracownika ochrony i groził mu pozbawieniem życia
Data dodania: 12 lutego 2020
Ukradł pożywienie ze sklepu. Następnie uderzył pracownika ochrony i groził mu pozbawieniem życia

Zarzut kradzieży rozbójniczej lubińscy policjanci postawili 27-letniemu mężczyźnie. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany wszedł do sklepu, zabrał towar o wartości 16 złotych, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionych przedmiotów, zaatakował pracownika ochrony. Wpadł szybko w ręce policji. Agresywny mieszkaniec Lubina podczas interwencji dokonał znieważenia policjanta. Kilka dni później, 27-latek wrócił do sklepu i groził pracownikowi ochrony. Kolejny raz został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

-Do jednego z marketów w Lubinie wszedł mężczyzna. Wziął towar w postaci artykułów  spożywczych, a następnie chciał opuścić sklep. Całą sytuację zauważył  pracownik ochrony, który stanął na drodze podejrzanego mężczyzny. Sprawca  zaatakował go i uderzył, a następnie groził pozbawieniem życia. Na miejsce został wezwany patrol prewencji. Podczas interwencji 27-letni mieszkaniec Lubina był agresywny. W trakcie czynności znieważył policjanta. Napastnik został zatrzymany i trafił do policyjnej celi - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.  

Po przedstawieniu zarzutów, podejrzany opuścił mury policyjnego aresztu. Nie nacieszył się jednak długo wolnością, gdyż postanowił wrócić do sklepu z którego wcześniej skradł towar i kolejny raz  groził pracownikowi ochrony. Ponownie został zatrzymany przez policjantów i trafił za kratki.

Zebrane dowody pozwoliły na postawienie mężczyźnie zarzutu kradzieży rozbójniczej, kierowania gróźb karalnych, znieważenia policjanta  podczas wykonywania przez niego czynności służbowych oraz znieważenie pracownika ochrony. Teraz los mężczyzny jest w rękach sądu.

 

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.