16-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać
Data dodania: 11 lutego 2020
16-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać

Przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich odpowie 16-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego. Nastolatek, kierując samochodem osobowym przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 31 km/h więcej, niż pozwalają na to przepisy ruchu drogowego. Kiedy policjanci należący do lubińskiej grupy SPEED, próbowali zatrzymać do kontroli niesfornego kierowcę, ten przyśpieszył i zaczął uciekać. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami oraz kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Przewoził w samochodzie dwóch kolegów w wieku 16 i 15 lat.

-Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 17:00 w Lubinie. Policjanci należący do lubińskiej grupy SPEED, na ul. Piłsudskiego podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego pojazdem m-ki Kia, który w terenie zabudowanym poruszał się  z prędkością 81 km/h. Kierujący autem zlekceważył sygnały dawane przez patrol ruchu drogowego do zatrzymania się, przyspieszył i nie stosując się do sygnalizacji świetlnej, przejechał na czerwonym świetle, kontynuując swoją ucieczkę. Policjanci niezwłocznie podjęli pościg za kierującym i po krótkim czasie zatrzymali uciekiniera - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Za kierownicą pojazdu siedział 16-letni mieszkaniec gminy Rudna. Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Tłumaczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej z uwagi na to, że przestraszył się, bo nie posiada prawa jazdy i wcześniej pił alkohol. Okazało się, że nastolatek wziął samochód bez wiedzy rodziców. W czasie interwencji w pojeździe znajdowało się dwóch jego kolegów w wieku 15 i 16 lat.

Teraz za swoje zachowanie 16-latek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.