Dolny Śląsk. Orkan Ciara daje się we znaki: zerwane dachy, brak prądu, utrudnienia na kolei
Data dodania: 10 lutego 2020
Dolny Śląsk. Orkan Ciara daje się we znaki: zerwane dachy, brak prądu, utrudnienia na kolei

W nocy z 9 na 10 lutego 2020 r. przez województwo dolnośląskie przeszedł front z bardzo silnymi porywami wiatru o prędkości około 100 km/h, czego skutkiem są m.in.:

  • powiat wrocławski Tyniec - zerwana część dachu budynku gospodarczego,
  • powiat bolesławiecki - Kruszyn ul. Lipowa gm. Bolesławiec- uszkodzony dach, Bolesławiec ul. Łokietka - uszkodzony dach i elewacja,
  • Wrocław ul. Brocka - uszkodzony dach,
  • powiat lwówecki - uszkodzone 3 dachy budynków (3 zdarzenia w na terenie Gminy Lwówek Śląski).

Ponadto, PCZK w Jaworze przekazało informację o uszkodzonym dachu budynku mieszkalnego w miejscowości Paszowice oraz uszkodzonym (wyrwanym) oknie w sali  gimnastycznej w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Jaworze. W Gminie Mirsk zostały uszkodzone cztery samochody.

Wg Tauron na godz. 11:40 na terenie województwa awaria linii średniego napięcia -162 lokalizacje, odbiorców bez prądu – około 7073. Awarie są usuwane na bieżąco.

Trasa kolejowa Wrocław- Brzezinka Średzka: zakończono usuwanie awarii o godz. 9.10, pociągi jeżdżą jednym torem. Kamieniec Ząbkowicki- Starczów  zakończono usuwanie awarii o godz. 8.53, pociągi jeżdżą jednym torem, Lubań Śląski - pociągi jeżdżą jednym torem. Wrocław-Trzebnica pociąg uderzył w drzewo, trwa udrażnianie przejazdu.

Na terenie województwa dolnośląskiego nie ma ofiar, jedna osoba został poszkodowana w wyniku zdarzenia drogowego przy omijaniu zalegającego drzewa.

Ostrzeżenie o silnym wietrze na obszarze województwa dolnośląskiego obowiązuje do godziny 20:00 dnia 10.02.2020 r. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Biuro Prasowe Wojewody Dolnośląskiego

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.