Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”
Data dodania: 06 lutego 2020
Działania lubińskiej drogówki pn. „NURD”

Od samego rana na terenie powiatu lubińskiego policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzą akcję pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Podczas działań funkcjonariusze reagują nie tylko na wykroczenia popełniane przez pieszych i rowerzystów, ale również kierowców którzy stwarzają zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z lubińskiej drogówki realizują działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów oraz motocyklistów. Podczas akcji policjanci będą reagowali nie tylko na niewłaściwe zachowania kierowców wobec pieszych, ale również na wykroczenia popełniane przez osoby poruszające się pieszo bądź jednośladami.

Niejednokrotnie jesteśmy świadkami sytuacji, kiedy ktoś przechodzi na czerwonym świetle, przebiega przez jezdnię w miejscu niedozwolonym czy w niewłaściwy sposób korzysta chociażby z drogi dla rowerów. Te zachowania mogą również stać się przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem samochodów. Niestety w zderzeniu pieszy kontra pojazd, czy jednoślad kontra pojazd, zawsze mniejsze obrażenia odniesie ten większy.

Przypominamy o obowiązku stosowania przez pieszych po zmroku elementów odblaskowych podczas poruszania się w terenie niezabudowanym. Rowerzyści również powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i poza obowiązkowym oświetleniem stosować dodatkowe elementu odblaskowe, tak aby byli widoczni również z boku.

Rozwaga na drodze i właściwe korzystanie z dróg oraz chodników, zarówno przez pieszych, rowerzystów jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg, znacząco zwiększy bezpieczeństwo i ograniczy liczbę wypadków czy kolizji  w naszym powiecie.

asp. Krzysztof Pawlik      

z-ca Oficera Prasowego KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.