Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.
Data dodania: 13 listopada 2019
Policjanci w ramach programu „Świadomy Junior” rozmawiali z młodzieżą o cyberprzemocy i odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Cyberprzemoc jest coraz częściej występującą formą przestępstwa, której ofiarami jest nie tylko młodzież szkolna ale także osoby dorosłe. Narzędziem wykorzystywanym do cyberprzemocy jest przede wszystkim telefon komórkowy w którego posiadaniu jest większość z nas. Aby zapobiegać tego typu przestępstwom, funkcjonariusze prowadzą w szkołach wiele spotkań, podczas których uświadamiają młodych ludzi czym jest przemoc w sieci, jakie są jej rodzaje, jakie są konsekwencje prawne dla osób stosujących taką przemoc, a także jak sobie radzić z tym zjawiskiem i gdzie szukać pomocy - informuje asp. szt. Sylwia Serafin, oficer prasowy lubińskiej policji.

Codziennie jesteśmy świadkami nieprzyjemnych komentarzy w sieci kierowanych do innych ludzi za ich wygląd, narodowość, religię, status społeczny itp. W dobie Internetu i telefonii komórkowej, coraz częściej zdarzają się nieprzyjemne zachowania w sieci. Policjanci rozmawiali z uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie, co robić i gdzie zgłaszać sytuacje, takie jak nękanie, straszenie, obrażanie czy ośmieszanie. Funkcjonariusze omówili również z młodzieżą sytuacje dotyczące włamań na czyjeś konto pocztowe lub konto na portalu społecznościowym, a także podszywanie się pod kogoś na portalach, blogach czy wiadomościach e-mail.

Funkcjonariusze przypomnieli, że do cyberprzemocy zalicza się również publikowanie lub rozsyłanie zdjęć bądź filmów, które kogoś ośmieszają, pisanie obraźliwych komentarzy na portalach społecznościowych, forach, blogach itp.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2023 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzezone.