Przechwycili ponad 6 kilogramów narkotyków
Data dodania: 09 października 2019
Przechwycili ponad 6 kilogramów narkotyków

Za wytwarzanie i udzielanie znacznej ilości narkotyków, przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów na terenie powiatu średzkiego. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 6 kilogramów suszu marihuany. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Policjanci wydziału kryminalnego lubińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wykorzystując informacje operacyjne ustalili,  że na teren Lubina trafia marihuana spoza powiatu. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny podejrzanego o ten proceder. Okazał się nim 30 –letni mieszkaniec powiatu średzkiego. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez zatrzymanego 30-latka, policjanci przechwycili środki odurzające, z których podejrzany mógłby przygotować blisko 1700 porcji handlowych.

Nie było to jedyne odkrycie policjantów, gdyż na terenie innej posesji, do której zatrzymany miał dostęp, funkcjonariusze w jednym z pokoi ujawnili i zabezpieczyli blisko 6 kilogramów suszu roślinnego, który mógłby posłużyć do wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego.

Kryminalni łącznie zabezpieczyli ponad 6 kilogramów suszu marihuany, która została przekazana do badań.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Usłyszał już w prokuraturze zarzuty wytwarzania i udzielania znacznej ilości środków odurzających. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące 30 – latek spędzi w areszcie.

Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.