Kibic odpalił racę podczas meczu piłki nożnej. Został zatrzymany...
Data dodania: 08 października 2019
Kibic odpalił racę podczas meczu piłki nożnej. Został zatrzymany...

Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 20 – letniemu kibicowi z powiatu legnickiego, który podczas meczu piłki nożnej „Zagłębie” Lubin – „Arka” Gdynia odpalił racę. Tym czynem naruszył przepisy o bezpieczeństwie imprez masowych. Dodatkowo, funkcjonariusze w trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego, ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny w postaci marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Jego losem zajmie się teraz sąd - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z lubińskiej policji.

Lubińscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzili czynności w sprawie naruszenia przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych – odpalenie racy przez kibica podczas meczu piłki nożnej „Zagłębie” Lubin – „Arka” Gdynia.

Szczegółowe rozpoznanie środowiska pseudokibiców oraz wnikliwa praca operacyjna, doprowadziły do ustalenia i zatrzymania 20 – letniego mieszkańca powiatu legnickiego. Podejrzany o posiadanie racy był zamaskowany, jednak nie przeszkodziło to kryminalnym w ustaleniu jego tożsamości, zgromadzeniu materiału dowodowego i przedstawieniu mu zarzutów.

Policjanci dokonując przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, ujawnili w jednym z pomieszczeń zajmowanych przez 20 – latka susz roślinny, który po badaniu wykazał cechy marihuany. Mężczyzna było kompletnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz stadionowy.

Przypominamy, że raca jest wyrobem pirotechnicznym i zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez, ten, kto posiada na imprezie sportowej wyroby pirotechniczne, materiały pożarowo niebezpieczne lub inne przedmioty bądź materiały wybuchowe, podlega grzywnie oraz karze ograniczenia lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: KPP w Lubinie

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.