Co zobaczyć w Kenii oraz w okolicach?
Data dodania: 30 września 2019
Co zobaczyć w Kenii oraz w okolicach?

Kenia jest wyjątkowym krajem położonym nad Oceanem Indyjskim we wschodniej Afryce. Jest to raj nie tylko dla osób, które cenią sobie egzotyczną przyrodę, ale również dla tych, co chcą doznać innej kultury i są otwarci na nowe doświadczenia. Kenia jest miejscem, o którym tak szybko się nie zapomni. Oferuje ona duże bogactwo fauny oraz flory, jak też różnorodność społeczną. W kraju tym zobaczymy zarówno prężnie rozwijające się miasta, jak i też plemiona pierwotne, żyjące tutaj od wielu stuleci. Wycieczki w rejony, powinna więc być dobrze zorganizowana i przemyślana. Dzięki temu nie stracimy okazji, aby poznać największe bogactwa, jakie Kenia w sobie kryje. Dobrze więc skorzystać z profesjonalnych biur podróży, które mają doświadczenie przy wycieczkach na Czarny Ląd. Zanim jednak wybierzemy się do Kenii, warto poznać jej historię.

Kilka słów o historii

Nie da się doświadczyć Kenii w pełni, nie znając jej przeszłości. Dlatego też warto poznać jej historię. Sięga ona czasów prehistorycznych. Jej najstarszymi, poznanymi przez nas mieszkańcami byli Buszmeni, zasiedlający te tereny w okresie paleolitu. W okolicach I w.n.e. nastąpiła migracja ludów Bantu. W wieku XVIII wkroczyły plemiona Masajów. Do XV w. trwał kres rządów mieszkańców krajów Arabskich. Następnie Kenia weszła pod panowanie Portugalii a później Wielkiej Brytanii. W XX wieku ludność afrykańska została zepchnięta do rezerwatów. Swoją niepodległość uzyskała w 1963 roku, przystępując do Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Stolica kraju – Nairobi

Kenia ma wiele atrakcji, a biuro podróży najlepiej zadba o to, żeby zobaczyć najlepsze z nich. Poznaj przykładowy program wycieczki https://logostour.pl/kraje/kenia. Swoją podróż można zacząć od samej stolicy, czyli od Nairobi. Miasto położone jest na wysokości 1700 m n.p.m., u podnóża gór Aberdere. Warto w niej odwiedzić budynek parlamentu, jak też mauzoleum pierwszego prezydenta kraju. Dla fanów filmu „Pożegnanie z Afryką” czeka niemała niespodzianka, jaką jest muzeum pisarki Karen Blixen. To o niej powstał słynny hollywoodzki film z Meryl Streep w roli głównej. Miłośnicy filmu w trakcie całej podróży mogą szukać licznych powiązań z ekranizacją. W końcu to Kenia była głównym miejscem akcji.

Tradycyjne ludy

Będąc w Kenii, nie można pominąć licznych wiosek oraz skansenów. W pobliżu stolicy znajdują się liczne wioski, które odtwarzają naturalne miejsce zamieszkania takich plemion jak na przykład Masajowie. Jeżeli zaś zależy nam na autentycznych doświadczeniach, warto wybrać się do Rezerwatu Masai Mara. W tym miejscu możemy nie tylko podziwiać egzotyczną przyrodę, ale również poznać kulturę oraz zwyczaje plemion pierwotnych. W rezerwacie mamy ponadto możliwość podpatrzenia codziennych rytuałów, takich śpiew kobiet w wiosce masajskiej. Jest to też idealna okazja i miejsce, aby zakupić naturalne wyroby z Afryki Wschodniej.

Fauna oraz flora

Kenia jest niezwykle bogata i różnorodna w przypadku fauny oraz flory. Możemy w niej zaobserwować głównie roślinność sawanno-leśną, czy też półpustynną. Warto więc skorzystać z wycieczek, które przybliżają nam safari. Najbardziej znane i cenione miejsce tego typu to wcześniej już wspomniany Rezerwat Masai Mara. Możemy w nim spotkać zarówno lwy, żyrafy, słonie, czy też antylopy i gnu. Wycieczka tego rodzaju na pewno pozostanie niezapomniana przez całe życie. Całodzienne safari umożliwia przyjrzenie się z bliska zwierzętom w ich naturalnym środowisku. Drugim miejscem, którego nie należy ominąć, jest Park Narodowy Jeziora Nakuru. Słynie on z licznie zamieszkujących go flamingów 450 innych gatunków ptaków. Sceneria jak z prawdziwego filmu, aż prosi się o uwiecznienie.

Wędrując przez Kenię, natrafimy też na Wielki Rów Afrykański. Stojąc na jego skarpie, możemy podziwiać tektoniczne jeziora, jak też masywy wulkaniczne znajdują się w jego obrębie.

Co zobaczyć poza Kenią?

Atrakcje turystyczne Kenia to coś więcej aniżeli sama sawanna. Warto ponadto wiedzieć, że wokół jest sporo miejsc, które są godne odwiedzania. Do pobliskich krajów należy przede wszystkim Tanzania. W niej również możemy podziwiać prawdziwe Safari w Rezerwacie Ngorongoro. Inną lokalizacją, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, należy słynny Park Narodowy Serengeti. Jest to ogromny teren sawanny, gdzie możemy przyjrzeć się setkom egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Poza Tanzanią warto odwiedzić również pobliską wyspę – Zanzibar. Jest to idealne miejsce na odpoczynek i aktywność. Możemy zażywać kąpieli morskiej i uprawiać sporty. Ponadto Zanzibar słynie z plantacji przypraw takich jak pieprz i wanilia. Będąc na miejscu, można odwiedzić również stare miasto, które pamięta jeszcze czasy panowania sułtana.

Kenia jest celem podróży coraz chętniej wybieranym przez ludzi, którzy są żądni egotycznych przygód i chcą poznać odmienną kulturę. Z roku na rok kraj ten staje się coraz bardziej turystyczny. Dzięki czemu ma możliwość prężniejszego rozwoju ekonomicznego. Wybierając się na wycieczkę w te rejony, mamy pewność, że spotka nas coś wyjątkowego i niezapomnianego. Profesjonalne biuro podróży zapewni nam bezpieczeństwo przez cały czas zwiedzania oraz zorganizuje nam fakultatywne wycieczki. Warto więc postawić na doświadczenie oraz pasję.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.