KGHM przekaże 300 tys. zł na wsparcie zdrowia mieszkańców Legnicy
Data dodania: 04 października 2019
KGHM przekaże 300 tys. zł na wsparcie zdrowia mieszkańców Legnicy

Wiceprezes Zarządu ds. produkcji KGHM Radosław Stach i prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski w obecności ministra Adama Lipińskiego podpisali umowę przekazania darowizny dla Gminy Miejskiej Legnica. Miedziowa spółka przekaże 300 tys. zł na wsparcie programów promocji zdrowego stylu życia i aktywności społecznej.

Przekazane środki finansowe obejmują działania realizowane jeszcze w 2019 roku. Wśród wspieranych przedsięwzięć znajdują się programy profilaktyki zdrowia i aktywnego stylu życia, m.in. kampania „Zdrowie to u nas rodzinne”, kampania społeczno-edukacyjna skierowana do rodzin zamieszkałych na terenie Legnicy „Uzależnieni od pomagania” oraz kampania edukacyjno-społeczna skierowana do legnickich szkół i organizacji pozarządowych na terenie Legnicy angażująca miejskich wolontariuszy.

KGHM Polska Miedź S.A. jest liderem polskiej gospodarki przyczyniającym się do rozwoju miast i gmin. Od lat prowadzi aktywny dialog ze swoimi interesariuszami i społecznością lokalną, szczególnie dużo uwagi poświęcając zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców.

– Jesteśmy w regionie największym i najważniejszym pracodawcą. Wsparcie dla mieszkańców gmin postrzegamy jako nasze zobowiązanie i inwestycję, bo rozumiemy, że przyszłość budujemy z ludźmi – naszymi pracownikami, ich rodzinami i sąsiadami. Szanujemy potrzeby i zaangażowanie partnerów dialogu społecznego i chcemy wspólnie działać na rzecz dobra mieszkańców Zagłębia Miedziowego – powiedział Wiceprezes Zarządu ds. Produkcji KGHM, Radosław Stach.

Zarząd KGHM prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, jednocześnie dbając o stabilność i efektywność firmy. Polska Miedź współpracuje z okolicznymi gminami między innymi przy strategiach ich rozwoju, zatrudnia mieszkańców pobliskich miejscowości, wspiera lokalnych sportowców poprzez sponsoring i program „Miedziane Rywalizacje” oraz wspomaga samorządy lokalne poprzez płacenie podatków. Tylko w minionym roku do jednostek samorządu terytorialnego trafiło ponad 550 mln zł z tytułu należnych podatków i opłat.

Mieszkańcy Legnicy otrzymują wsparcie także poprzez działanie Fundacji KGHM Polska Miedź, w tym roku do jednostek samorządowych i organizacji pozarządowych działających na terenie Legnicy trafił ponad milion złotych. Fundacja KGHM Polska Miedź dofinansowała m.in. Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym i zrefundowała część kosztów poniesionych w związku z zakupem mammografu cyfrowego do Ośrodka Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności oraz dofinansowała zakup bezpiecznego zabawowego sprzętu na plac zabaw dla dzieci w Przedszkolu nr 4.

Informacja
Aktualnie przegladasz wersje elubin.pl dla telefonow komorkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony glownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeďż˝one.