Liceum ze Zgorzelca ponownie wygrywa
Data dodania: 17 marca 2019

Po raz trzeci finał Olimpiady z ZUS, na Dolnym Śląsku wygrali uczniowie ze Zgorzelca. Zwycięska trójka, która w zmaganiach półfinałowych zdobyła 24 pkty będzie reprezentowała nasz region w finale. Damian Jaśkiewicz, Dominik Baziuk i Piotr Mazur to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, którzy sięgnęli dzisiaj po finał. Na drugim miejscu byli uczniowie z LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Bogatyni (22 pkty). Trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie z II LO im. Księdza Jana Twardowskiego z Oleśnicy z 20 pkt-ami.

Uczniowie z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu wezmą udział w etapie centralnym olimpiady, czyli w finale centrali ZUS w Warszawie, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. - oprócz  cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa.

Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza szkół zawodowych. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcom gratulujemy szerokiej wiedzy i doskonałego przygotowania.

W załączeniu foto wszystkich uczestników po i w  czasie zmagań konkursowych.