Podziękowania dla policjantów, którzy ratowali ludzi z płonącego budynku
Data dodania: 03 listopada 2018
Podziękowania dla policjantów, którzy ratowali ludzi z płonącego budynku

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie – podinsp. dr Joanna Cichla, wręczyła dzisiaj listy pochwalne dla sześciu funkcjonariuszy, którzy 31 października brali udział w ewakuacji mieszkańców z bloku mieszkalnego przy ulicy Drzymały w Lubinie. Policjanci narażając własne życie, wynosili ludzi płonącego i bardzo zadymionego budynku. Pani Komendant zaznaczyła, ze dzięki takiej postawie, mieszkańcy powiatu lubińskiego mogą się czuć bezpieczni.

Zdarzenie miało miejsce 31 października br. chwilę przed godziną 14.00. Policjanci, którzy zostali wysłani przez dyżurnego lubińskiej komendy na pożar mieszkania w bloku, na miejsce dotarli równocześnie z kolegami ze straży pożarnej. Zobaczyli kłęby dymu wydobywające się z okien mieszkania na 2 piętrze. Wiedzieli, że  w środku są ludzie. Natychmiast przystąpili do akcji ratowniczej. Pomimo dużego zadymienia i wysokiej temperatury policjanci - narażając własne życie – wynosili mieszkańców na zewnątrz.

Pani Komendant podziękowała policjantom za profesjonalizm i poświęcenie w ratowaniu ludzkiego życia. Podkreśliła, że gotowość do natychmiastowej pomocy z narażeniem własnego życia oraz wykazana odwaga, zasługują na wyrazy głębokiego uznania. Szefowa funkcjonariuszy dodała, że błyskawiczna interwencja w tak dramatycznych chwilach, pozwoliła uratować życie i zdrowie mieszkańców płonącego budynku.

Dzięki takiej postawie lubińskich policjantów, mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni.

Informacja
Aktualnie przeglądasz wersję elubin.pl dla telefonów komórkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony głownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.