Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKS
Data dodania: 08 października 2018
Prezydent ujawnił koncepcję budowy dworca PKP-PKS

Robert Raczyński, który ubiega się o reelekcje, zapowiada budowę dworca PKP-PKS, utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w pobliżu dworca, oraz stworzenie specjalnej oferty dla pochodzących z Lubina studentów.

Prezydent przypomniał, że Centrum Przesiadkowe zostało wpisane do planu przestrzennego miasta już siedem lat temu. To jest ta cześć koncepcji, która jest sukcesywnie rozwijana, czyli przeniesienie tego centrum komunikacyjnego wokół kolei.

– Celowo nie ujawniałem naszych planów, ponieważ grunt wokół przyszłego dworca należał do kolei i chcieliśmy uniknąć spekulacji cenami tych nieruchomości. Wartość terenów inwestycyjnych gwałtownie wzrosłaby w chwili przedstawienia tej koncepcji. W tym miejscu znajdują się też tereny miejskie, do których sprzedaży przez wiele lat mnie nakłaniano, co przyniosłoby miastu tylko tymczasowy zysk. Dziś, kiedy wszystkie elementy są ułożone, możemy tę koncepcję ujawnić – dodaje prezydent.

Przedstawiona koncepcja zakłada budowę nowego dwustronnego dworca PKP-PKS z nadziemnym przejściem, schodami ruchomymi i peronami dostępnymi z dwóch stron. Budowa miałaby się rozpocząć już w przyszłym roku. A realizacja całej koncepcji przewidziana jest na pięć lat.

Koncepcja zaakceptowana jest  przez wszystkich uczestników wobec tej budowy, czyli PLK, która zakłada otwarcie się z drugiej strony.

– Otwieramy pole działalności inwestycyjnej, całkowicie zaniedbanej przez szereg lat. Utworzenie nowych terenów inwestycyjnych w pobliżu dworca.

Władze Lubina chcą studentom zaoferować bezpłatne bilety kolejowe, zachęcając inne dolnośląskie samorządy do stworzenia regionalnego modelu dopłat do biletów dla uczniów i studentów.

– Proszę studentów, by wstrzymali się z wynajmowaniem mieszkań w przyszłym roku akademickim, ponieważ chcemy opłacić bilety kolejowe wszystkim studentom dojeżdżającym z Lubina do Wrocławia – mówi Robert Raczyński.

Raczyński zapowiada też przebudowę ulicy Sikorskiego, jako przedłużenie do samego dworca, oraz nowe parkingi w miejscu złomowiska.

Informacja
Aktualnie przeglądasz wersję elubin.pl dla telefonów komórkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony głownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.