Metraco Zagłębie Lubin jest liderem PGNiG Superligi Kobiet!
Data dodania: 07 października 2018

Ruch Chorzów miał dobre dziesięć minut na hali RCS, jednak reszta spotkania to już zdecydowana przewaga Miedziowych. Metraco Zagłębie Lubin zanotowało piąte zwycięstwo w piątym meczu ligowym i jest liderem PGNiG Superligi Kobiet! Lubinianki wygrały 30:14 (14:8).

Ruch zaczął od szybkiego 2:0, ale Miedziowe w niespełna minutę doprowadziły do remisu. Kolejne minuty należały do Niebieskich, które głownie za sprawą Natalii Doktorczyk prowadziły w dziesiątej minucie 7:3. Od razu zareagowała Bożena Karkut i poprosiła o czas dla swojej drużyny. Lubinianki potrzebowały niewiele ponad pięć minut aby wyjść na prowadzenie. Z wyniku 3:7 zrobiło się 8:7, a swój wkład w wynik miała Monika Wąż, a także skutecznie kończone kontrataki. W dwudziestej minucie swoją pierwszą bramkę po przerwie, spowodowanej kontuzją rzuciła Jovana Milojević i było już 10:7. Chorzowianki nie mogły się przełamać w ataku, a kolejne bramki jeszcze napędzały Miedziowe. Strzelecki impas przyjezdne przełamały dopiero w ostatniej akcji pierwszej połowy. Ruch miał na swoim koncie 8, Metraco Zagłębie 14 trafień.

Od początku drugiej połowy trwał demontaż przyjezdnych. Lubinianki grały znakomicie w obronie i rzucały kolejne bramki. Pięć po zmianie stron lubinianki prowadziły już dziesięcioma bramkami. Z biegiem czasu przewaga miejscowych jeszcze rosła. Miedziowy walec zbliżał się do dwudziestu bramek przewagi, a zatrzymał się ostatecznie na szesnastu trafieniach.

– Dziękujemy za lekcje od Zagłębia. Na pewno wyciągniemy z niej wnioski. Według mnie lubinianki są jeszcze silniejsze w tym sezonie niż w poprzednim – Jarosław Knopik.

MVP meczu: Adrianna Górna (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – KPR Ruch Chorzów 30:14 (14:8)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 2, Mączka , Hartman 1, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Wasiak , Górna 7, Rosińska 3, Ważna , Matieli 2, Jochymek 2, Belmas 5, Pielesz 2, Milojević 2.

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka – Grabińska 2, Doktorczyk 4, Tyszczak , Polańska , Lipok , Sójka 4, Piotrkowska 1, Stokowiec 1, Drażyk 1, Kiel, Nimsz, Masłowska.

Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Ryszard Klimkowicz