Akcja CB¦P w Lubinie i okolicach
Data dodania: 06 paĽdziernika 2018
Akcja CB¦P w Lubinie i okolicach

Z broni± w ręku napadali na hurtownie, kantory czy konwoje z pieniędzmi i przesyłkami. Funkcjonariusze CB¦P, wraz z Prokuratur± Krajow±, rozbili grupę zajmuj±c± się tym procederem, rozwi±zuj±c tym samym sprawę sprzed blisko 20 lat. Zatrzymani zostali czterej mężczyĽni, kolejnych dwóch doprowadzono z aresztu. Grozi im 18 lat więzienia.

Sprawa miała swój pocz±tek pod koniec lat 90. Wtedy to na terenie dzisiejszych województw dolno¶l±skiego i lubuskiego dochodziło do napadów rozbójniczych na hurtownie, kantory i konwoje. Wszystko wskazywało na to, że kilku z nich mogła dokonać ta sama grupa osób. Z ustaleń wynika, że gang mógł działać w latach 1998-2003. Wtedy nie schwytano jego członków.

- W ostatnich dniach w Lubinie, w okolicach Głogowa i Sławy zatrzymali cztery osoby, podejrzane o usiłowanie oraz dokonanie rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Zatrzymani byli całkowicie zaskoczeni widokiem policjantów. Nie spodziewali się, że po tak długim czasie kto¶ może wyja¶niać "stare" sprawy. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania znaleziono i zabezpieczono marihuanę i metamfetaminę – poinformowała Onet komisarz Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CB¦P.

więcej: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/lubin-glogow-rozwiklana-zagadka-napadow-sprzed-blisko-20-lat-akcja-cbsp/x8bc1ec

Informacja
Aktualnie przegl±dasz wersję elubin.pl dla telefonów komórkowych. Zapraszamy do odwiedzenia strony głownej portalu.

Copyright © 2006-2018 Portal Lubina. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.