Elbląg zdobyty! Lider niepokonany!
Data dodania: 21 września 2018

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia rozegrały kapitalny mecz i pewnie zwyciężyły na ciężkim terenie w Elblągu! Miedziowe pokonały Start 23:16 (14:8) i zapisały na swoim koncie czwartą wygraną w czwartym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi Kobiet. Kluczem do zwycięstwa okazała się bardzo dobra gra w obronie i świetnie dysponowana Monika Maliczkiewicz. Lubinianki prowadziły pewnie od początku do końca, nie pozwalając rywalkom rozwinąć skrzydeł.

Pierwsze akcje po obu stronach zatrzymały się na bramkarkach. Później wynik otworzyła Hanna Yashchuk ale po skutecznej kontrze wyrównała Kinga Grzyb. Miedziowe poszły za ciosem i za sprawą trafień Matieli i Pielesz prowadziły 3:1. Na tym się jednak nie skończyło, bo po siedmiu minutach było już 6:2 na korzyść Metraco Zagłębia. Kilka błędów w ataku kosztowało lubinianki utratę pewnego prowadzenia, gdyż zawodniczki Startu rzuciły trzy bramki z rzędu. Krótką strzelecką niemoc przełamała w 15. minucie Patrycja Matieli i lubinianki znów zaczęły budować swoją przewagę. Robiły to na tyle skutecznie, że po dwudziestu minutach na tablicy wyników było 5:9. O czas poprosił szkoleniowiec Startu, ale to Miedziowe nadal brylowały na parkiecie, a kolejne piłki w bramce odbijała Monika Maliczkiewicz. Lubinianki grały uważnie w obronie i bardzo skutecznie w ataku, zdobywając również bramki w osłabieniu i do przerwy prowadziły 14:8.

Problemy Startu z obroną Miedziowych najlepiej zobrazowała pierwsza akcja po przerwie. Miejscowe były przy piłce niemal dwie minuty, by ostatecznie oddać rzut wprost w ręce Moniki Maliczkiewicz. Z tej akcji poszła kontra, którą zakończyła Adrianna Górna. Nie upłynęło dziesięć minut drugiej połowy a przewaga lubinianek zbliżała się do dziesięciu trafień – 18:9. Choć z biegiem czasu Start zniwelował nieco straty, Miedziowe znów odskoczyły i wygrały bardzo pewnie.

KRAM Start Elbląg – Metraco Zagłębie Lubin 16:23 (8:14)

KRAM Start: Pająk, Bałdyga – Świerczek 4, Balsam 2, Choromańska 2, Gadzina 2, Kozimur 2, Stapurewicz 2, Jędrzejczyk 1, Jaszczuk 1, Tarczyluk, Uścinowicz.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Mączka 3, Hartman 1, Górna 5, Rosińska, Ważna 1, Priolli, Matieli 3, Jochymek 2, Belmas 1, Pielesz 3.

Sędziowie: Dariusz Mroczkowski (Sierpc), Jakub Mroczkowski (Sierpc)

źródło: zaglebie.lubin.pl