Emocje sięgnęły zenitu! Hit dla Meraco Zagłębia!
Data dodania: 11 marca 2018

To był mecz godny szlagieru! Emocje towarzyszyły nam od samego początku do samego końca. Po prostu na parkiecie spotkały się zespoły z Lubina i Lublina. Lepsza okazała się drużyna miedziowych, która wygrała po niesamowitej serii rzutów karnych! Metraco Zagłębie Lubin pokonało MKS Perłę Lublin

Już w dziesiątej minucie o czas poprosiła Bożena Karkut. Miedziowe przegrywały 2:6, ale wskazówki trenerki przyniosły efekt. Powoli, jednak skutecznie gospodynie zmniejszały dystans do rywalek. Po trafieniu Pauliny Piechnik dwie minuty przed końcem pierwszej połowy mieliśmy już remis po 9. Znakomicie w bramce miedziowych radziła sobie Monika Wąż, która broniła w niesamowitych sytuacjach. Od wyniku 9:9 padły tylko dwie bramki, niestety obie po stronie przyjezdnych. Do przerwy było 9:11.

Na początku drugie połowy lubinianki odrobiły jedną bramkę, ale z wyniku 12:13 zrobiło się 12:15. Kolejne fragmenty gry to już znakomita gra miedziowych. Niesione gorącym dopingiem zawodniczki Metraco Zagłębia odrobiły straty, a trafienie Małgorzaty Mączki dało w 43. minucie prowadzenie 16:15! Chwilę później pogubiły się sędziny, w efekcie czego miedziowe przez blisko dwie minuty musiały grać w osłabieniu, a czerwoną kartę ujrzała Małgorzata Buklarewicz. Osiem minut przed końcem dwubramkowe prowadzenie było po stronie Perły. Emocje sięgnęły zenitu w samej końcówce. Połtorej minuty przed końcem karnego na 20:21 rzuciła Klaudia Pielesz. Piętnaście sekund przed końcem było 21:21 i Perła zgubiła piłkę…Przejęła ją Kinga Grzyb i na trzy sekundy przed końcową syreną doprowadziła do remisu! Do bramki Metraco Zagłębia trafiła jeszcze Nestsiariuk, ale już po czasie i mieliśmy karne!

W serii rzutów karnych zespoły myliły się po jednym razie. Później po stronie miedziowych odpowiedzialność na siebie wzięły Kinga Grzyb i Klaudia Pielesz.

MVP Metraco Zagłębia: Małgorzata Mączka

MVP Perła Lublin : Kinga Achruk

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 22:22 (9:11) k. 10:9

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Bilik, Grzyb 2, Mączka 4, Semeniuk 2, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak, Rosińska, Górna 2, Piechnik 3, Jochymek 1, Belmas 2, Pielesz 1, Milojević 3.

MKS Perła: Januchta, Gawlik, Besen – Rola 1, Gęga 1, Matuszczyk, Stasiak, Repelewska, Drabik 2, Nestsiaruk 2, Mihdaliova 4, Nocuń 3, Skrzyniarz, Rosiak 6, Achruk 3.

Sędziowie: Urszula Lesiak, Małgorzata Lidacka, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki