¦wiêta Wojna dla Per³y
Data dodania: 19 listopada 2017

W szlagierowym meczu PGNiG Superligi Kobiet pi³karki rêczne Metraco Zag³êbia Lubin zmierzy³y siê na wyje¼dzie z Per³± Lublin. Zespó³ z Lubelszczyzny pokona³ miedziowe 19:18 (9:7).

Pierwsza runda zakoñczy³a siê pierwsz± przegran± Metraco Zag³êbia Lubin w obecnym sezonie. Miedziowe dobrze wesz³y w mecz i prowadzi³y na pocz±tku, po trafieniach Klaudii Pielesz i Adrianny Górnej. Niestety w z wyniku 2:1 dla miedziowych zrobi³o siê 6:2 dla ekipy z Lubelszczyzny w ósmej minucie spotkania. Od tego czasu podopieczne Bo¿eny Karkut i Renaty Jakubowskiej zaczê³y goniæ wynik i przed przerw± zdo³a³y zniwelowaæ czê¶æ strat, przegrywaj±c 7:9.

Pocz±tek drugiej po³owy by³ lepszy wykonaniu zawodniczek Per³y, które znów odskoczy³y na cztery bramki. W 42. minucie na tablicy wyników by³o nawet 14:9. Miedziowe, znaj±c stawkê pojedynku znów zaczê³y odrabiaæ straty. Kontakt lubinianki z³apa³y minutê przed koñcem, kiedy do bramki MKS-u trafi³a Jovana Milojeviæ. Niestety chwilê pó¼niej na 19:17 rzuci³a Joanna Drabik i chocia¿ miedziowe za spraw± Aliny Wojtas rzuci³y jeszcze osiemnast± bramkê na doprowadzenie do remisu zabrak³o ju¿ czasu.

MKS Per³a Lublin – Metraco Zag³êbie Lubin 19:18 (9:7)

MKS Per³a Lublin: Gawlik, Januchta, Besen – Migdaliowa, Achruk 5, Rola 4, Gêga 2, Matuszczyk, Repelewska, Drabik 2, Niesciaruk, Nocuñ 2, Rosiak 4.

Metraco Zag³êbie: W±¿, Maliczkiewicz – Grzyb 1, Semeniuk 3, Trawczyñska, Buklarewicz, Wasiak, Rosiñska, Górna 2, Piechnik, Wa¿na 2, Jochymek, Wojtas 3, Belmas, Pielesz 4, Milojeviæ 3.

Autor: Leman – zaglebie.lubin.pl